Dato: 17 Nov 2025
Glasopor er stolt utstiller på Park- og anleggsmessen 2025 på NOVA Spektrum i Lillestrøm, 19.-20. november. Du finner oss i Hall D, stand D01-06 – der vi viser hvordan norskprodusert skumglass laget av 100 % resirkulert glass kan gjøre både grøntanlegg og kommunaltekniske prosjekter enklere, mer bærekraftige og mer lønnsomme.
Glasopor er en lett fyllmasse med lav vekt, høy dreneringsevne og god isolasjon. Den brukes i dag i alt fra parker, idrettsanlegg og grønne tak til VA-grøfter, veier og urbane infrastrukturprosjekter.

En av våre mest spennende innovasjoner er Glasopor blåseløsning, som gjør utlegging av skumglass raskt og presist. Massene blåses direkte fra bil og inn på stedet – ideelt for trange eller krevende områder der maskiner har begrenset tilgang.
Et godt eksempel er PA Entreprenør AS sitt arbeid for Sporveien midt mellom Oslo City og Byporten. Her brukes Glasopors blåseløsning for å tette fuger og fylle under OPI-kanaler, omgitt av kabler, rør og betongkonstruksjoner.
– Med blåseløsningen får vi komprimert godt underveis, og det var hovedgrunnen til at vi valgte blåsing, forteller Ken Tore Hansen, anleggsleder i PA Entreprenør.
Han trekker også frem Glasopor 10–20+ sin gode bæreevne og styrke – lett nok til å redusere trykk, men solid nok for trafikkert vei.
Se videoen fra prosjektet her >>
Et annet prosjekt finner vi på nye Økern skole, der Glasopor-blåsing brukes som lett og effektiv fylling på grønne tak.
LES SAKEN: Grønne tak med Glasopor blåseløsning på Økern skole
Glasopor leveres i bulk direkte til byggeplass for større prosjekter der effektiv transport og utlegging er avgjørende.
LES MER: Glasopor i bulk
For mindre prosjekter og områder med begrenset plass tilbyr vi Glasopor i sekk – en praktisk, ryddig og fleksibel løsning som gir enklere håndtering og minimalt svinn. Perfekt for grøntanlegg med behov til utbygging i en viss rekkefølge.
LES MER: Glasopor i sekk
Enten du jobber med grøntanlegg, grønne tak, kommunalteknikk eller VA-rehabilitering, vil vi vise deg hvordan Glasopor gjør bygging både smartere og mer bærekraftig.
Glasopor gjør det lettere å bygge under tøffe forhold
Park- og anleggsmessen 2025 | NOVA Spektrum, Hall D – Stand D01-06 | 19.-20. november 2025
Nybygg | Lillestrøm | 400-500 Mnok
Nybygg av ungdomsskole 8-10 som består av en bygning i Lillestrøm på 3 etasje...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Oslo | 800-900 Mnok
Nybygg av kontorbygg som består av en bygning i Oslo på 10 etasjer hvorav 2 e...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Oslo | 440 Mnok
Nybygg av sykehjem/aldershjem tilsvarende 2 bygninger i Oslo med 144 leilighe...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Asker | 10 Mnok
Nybygg av idrettsanlegg, utendørs i Asker. Selve byggingen startet August 201...
Produkt: Glasopor - produktet