Nybygg av jernbanestasjon i Drammen. Selve byggingen startet August 2021 med en beregnet byggeperiode på 51 måneder til en anslått kostnad på 1-3 mrd nok.
Byggherre er Bane NOR infrastruktur Øst . Prosjektet utføres i form av utførende entreprise og NCC Infrastructure som ble valgt som hovedentreprenør.
Eksempler på andre virksomheter, som har vært inblandet på prosjektet er Bane NOR Drammen Trafikk - Staber som prosjektleder,..
– Fundamentering og bygging av støttemur innenfor kaien har vært utfordrende. Grunnforholdene er kompliserte, med stein, sand, silt og leire lagvis. Vi må ned til leiren for å få det vanntett, forklarer Haugo.
Glasopor er av flere grunner valgt som fyllmasse, til lettfyllinger, langs støttemurer og under de nye plattformene.
– Skumglass er et stabilt og lett materiale som dessuten er lett å håndtere. Vi har gode erfaringer med Glasopor også fra tidligere prosjekter, sier Espeland.
Glasopor, som produseres ved fabrikken i Skjåk i Gudbrandsdalen, består av 20 prosent resirkulert glass og 80 prosent luft. Dette gjør det til det letteste og mest miljøvennlige granulære materialet på markedet.
Nybygg | Lillestrøm | 400-500 Mnok
Nybygg av ungdomsskole 8-10 som består av en bygning i Lillestrøm på 3 etasje...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Oslo | 800-900 Mnok
Nybygg av kontorbygg som består av en bygning i Oslo på 10 etasjer hvorav 2 e...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Oslo | 440 Mnok
Nybygg av sykehjem/aldershjem tilsvarende 2 bygninger i Oslo med 144 leilighe...
Produkt: Glasopor - produktet
Nybygg | Asker | 10 Mnok
Nybygg av idrettsanlegg, utendørs i Asker. Selve byggingen startet August 201...
Produkt: Glasopor - produktet