Offentlige toalett med estetisk frihet

Dato: 17 Nov 2025

Toalett- og servicebygg som kombinerer form, funksjon og fleksibilitet i offentlige miljøer.

Danfo AS leverer prefabrikkerte toalett- og servicebygg som forener funksjon, driftssikkerhet og estetisk fleksibilitet.

Vi vet at offentlige bygg ikke bare skal fungere – de skal også passe inn. Våre modulbaserte løsninger har standardisert interiør og fleksible eksteriørvalg som kan formes etter omgivelsene, materialpaletten og prosjektets visuelle uttrykk.

To serier – én tanke: tilgjengelighet for alle

Danfo tilbyr to komplette serier for offentlige toalett- og servicebygg.

Tetragon – vår premiumserie

Tetragon er vår fleksible, prefabrikkerte byggserie som kobles til vann, strøm og avløp. Den leveres som ferdige moduler med kort byggetid, høy driftssikkerhet og mulighet for skreddersydd eksteriør.

Perfekt for byrom, parker og andre steder med helårsbruk og infrastruktur.

Greenline – vår selvforsynte løsning

For steder der tilkobling ikke er mulig, leverer vi Greenline – et selvforsynt bygg med tank og solceller. Greenline er utviklet for friluftsområder, strandsoner og rasteplasser, og gir samme driftssikkerhet og brukervennlighet som Tetragon – men helt uavhengig av vann, strøm og avløp.


Greenline – selvforsynt løsning for områder uten infrastruktur.

Fra byrom til fjellvidde

Enten du trenger toalett for et urbant torg, en strandpromenade eller et utsiktspunkt i fjellet, leverer vi modulkonsepter som gir frihet til å tenke design og plassering uten å starte fra bunnen av.

Våre prefabrikkerte moduler løftes på plass med minimal byggetid – en enkel og bærekraftig vei fra plan til ferdig bygg.

For prosjekter der det allerede finnes en konstruksjon, tilbyr vi også plassbygde løsninger. Da kan våre robuste toalett- og tekniske systemer integreres sømløst i eksisterende bygg. På den måten kan du beholde byggets opprinnelige uttrykk, samtidig som du får moderne drift, høy hygienestandard og fjernstyrt funksjonalitet i ett og samme system.


Modulet - moderne Danfo-løsning integrert i eksisterende konstruksjon og tilpasset stedets uttrykk.

Teknologi og trygghet i det offentlige rom

Bak det fleksible uttrykket ligger et velprøvd system utviklet gjennom tiår med erfaring.

Byggene er vandalsikre, driftssikre og kan fjernstyres for å håndtere åpningstider, status og renhold – alt med tanke på tilgjengelighet, sikkerhet og enkel drift.


Tetragon – moderne, modulbasert servicebygg som kombinerer driftssikkerhet og estetisk frihet.

Et samarbeid som forenkler prosessen

Med over 400 leverte bygg i Norge – og enda flere i Sverige – har Danfo utviklet løsninger som ivaretar både form, funksjon og forvaltning.

Våre bygg kan kjøpes, leies eller leveres med full serviceavtale. Vi bistår gjerne i plan- og prosjekteringsfasen med råd om tilpasning, plassering og tekniske løsninger.

Kort fortalt:

  • Prefabrikkerte moduler med estetisk frihet
  • Interiør standardisert for drift og hygiene
  • Vandalsikkert, bærekraftig og fjernstyrt system
  • Leveres med eller uten service og renhold
  • Kan plassbygges i eksisterende konstruksjoner
  • Dusj, garderobe, badstue og oppholdsrom som opsjoner

Se referanser og byggtyper på www.danfo.no  eller kontakt oss for dialog om neste prosjekt.

Danfo AS – der design møter funksjon i det offentlige rom.

Referanseprosjekter fra Danfo AS

Toalettanlegg ved Lillestrøm idrettspark

Toalettanlegg ved Lillestrøm idrettspark

Nybygg | Lillestrøm | 2-3 Mnok

Nybygg av sanitærbygg i Lillestrøm. Selve byggingen startet juni 2021 med en ...

Mjøspromenaden, toalett Fredevika

Mjøspromenaden, toalett Fredevika

Nybygg | Gjøvik | 2 Mnok

Nybygg av sanitærbygg i Gjøvik. Selve byggingen startet 14-06-2021 til en ans...