Tilbygg av sykehus i Haugesund på 6 etasjer hvorav 2 etasjer er under bakken. Selve byggingen startet mars 2024 med en beregnet byggeperiode på 32 måneder til en anslått kostnad på 1 mrd nok med et brutto areal på 16879 m².
Byggherre er Helse Fonna HF og som arkitekt er valgt Momentum Arkitekter AS. Prosjektet utføres i form av totalentreprise som håndteres av GL Prosjektservice AS som er totalentreprenør.
Ser vi på andre firmaer, som er koblet på byggeprosjektet i Byggfaktas database, finner vi for eksempel Norconsult Norge AS Avd Stavanger som har deltatt som konstruktør, som ventilasjonsentreprenør er Haugesund Ventilasjon Service AS og Karmøy Rørteknikk AS er valgt som VVS-entreprenør. El-installasjonene håndteres av Bravida Norge AS Stavanger Elektro mens NST Byggservice er valgt som gulventreprenør og NST Byggservice stod for malerarbeidet.
Nybygg | Ullensaker | 1 mrd. kr
Nybygg av sykehus i Ullensaker. Selve byggingen startet oktober 2015 med en b...
Nybygg | Narvik | 2,7 Mrd nok
Nybygg av sykehus som består av en bygning i Narvik på 4 etasjer. Selve byggi...
Nybygg | Drammen | 10,5 Mrd nok
Nybygg av sykehus som består av en bygning i Drammen. Selve byggingen startet...
Nybygg | Bodø | 500 mill. kr
Nybygg av sykehus tilsvarende 2 bygninger i Bodø på 5 etasjer. Selve bygginge...