Dato: 29 Sep 2025
Over 500 elektrobedrifter har bestilt vareprøve på de nye Eligent stikkontaktene.
I over tre år har Eligent utviklet og testet en ny metode for installasjon av elektromateriell. Metoden effektiviserer installasjonen, samtidig som den tillater elektriker å koble ferdig i tidlig fase. Det hjelper på arbeidsflyten til elektriker og i byggeprosjektet som helhet.
Nå gjenstår kun testing med Bravida og elektrikere i Norgeseliten før stikkontaktene deres er på markedet. Det er det flere enn dem som venter på.
I løpet av det siste året har over 500 elektroinstallatører bestilt vareprøve på Eligent stikkontakter. Den siste tiden har de også fått mange bestillinger fra entreprenører og byggherrer.
“Jeg tror entreprenørene ser at de kan få større forutsigbarhet med Eligent. Byggherren vil at prosjektet skal gå så fort som mulig, samtidig tenker de nok at designet vil appellere til sluttkundene.” sier daglig leder i Eligent, Andreas Bjerkedal.
Eligent har nå bestemt at de vil la enda flere prøve ut produktet og tilbyr nå ytterligere 500 vareprøver. Du kan få en til din bedrift ved å trykke på lenken under.