Nye Formica® Collection 2010 |
I den nye kolleksjonen av høytrykkslaminater presenteres 98 nye spennende farger, mønstre og overflater. I produktnyhetene for 2010 har vi lagt vekt på design som stikker seg litt ekstra ut. Alle ensfargede dekorer er som tidligere basert på NCS-systemet.

Den nye kolleksjonen har vært forhåndsvist på messene Stockholm Furniture Fair og Furnica i Polen, der den har vakt stor interesse. Blant nyhetene finnes blant annet overflaten Rigato som er en moderne tolkning av den klassiske stripen, mønsteret Geo som ventes å bli en ny klassiker i klasse med VirrVarr samt Mode, som er et mønster med unike muligheter og er helt ulikt alt annet på markedet. Alle mønstre kan matches med en tilsvarende ensfarget dekor fra Formica® Colors.
Formica® Collection høytrykkslaminat har en rekke ulike bruksområder, som for eksempel veggkledning, dører, møbler og benkeplater. Formica® Collection er inndelt i følgende produktgrupper: Colors, Premium Colors (ColorCore®, Sculpted™, Rigato™, MicroDot™, AR Plus®), Patterns, Woods og DecoMetal. Dekorene i Formica Collection er også tilgjengelig i Formica® Compact (med unntak av overflaten AR Plus) som er et homogent høytrykkslaminat, bygd opp av flere lag kraftpapir for å gi laminat i tykkelser fra 2 mm til 20 mm. Det har en dekorativ overflate på begge sider og er ideelt til bruk i toalettavlukker, skapdører, veggpaneler eller laboratoriemøbler.